شفر و جنايتکار نيست!

• شفر و جنايتکار نيست!
     ،

شاهرخ بياني در خصوص ارزيابي‌اش از جدايي شفر و حضور مجيدي به عنوان سرمربي موقت در استقلال، گفت: بازي استقلال را مقابل استقلال خوزستان تماشا کردم، تيم برد ولي خوب بازي نکرد. البته تفکرات تغيير کرده و وقتي مربي عوض مي‌شود طبيعتاً ترکيب هم تغيير مي‌کند.
    وي افزود: به اعتقاد من مجيدي ريسک بزرگي کرد و مسئوليت سنگيني را قبول کرد. اگرچه اعتقاد دارم شفر مربي خوبي بود ولي او تغييرات زيادي در ترکيب تيم مي‌داد و هر بازي نسبت به بازي قبل ترکيب را عوض مي‌کرد. به طور مثال پژمان منتظري که بايد مدافع وسط باشد به يکباره دفاع راست مي‌رفت. او بايد دفاع وسط باشد نه بازيکن کناري ولي متأسفانه اين اتفاق در استقلال رعايت نشد.
    کاپيتان سابق استقلال با انتقاد از تغييرات پي‌درپي در اين تيم طي فصل‌هاي اخير گفت: چرا بايد هر سال استقلال دچار تغييرات شود. ساخت بازيکن و پرورش آن مثل خُم رنگرزي نمي‌ماند و طبيعتاً وقتي اين همه تغيير در ترکيب تيم در طول فصل انجام مي‌شود آماده‌سازي تيم هم دچار مشکل خواهد شد. از طرفي معتقدم تماشاگران هم بايد به تيم استقلال کمک کنند. وقتي يک بازيکن به استقلال مي‌آيد بايد از او حمايت شود. شما فکر مي‌کنيد چرا مرتضي تبريزي که توپ‌هاي سخت را گل مي‌کرد در استقلال توپ‌هاي ساده را گل نمي‌کند.
    بياني تأکيد کرد: تماشاگران بايد حامي بازيکنان باشد و از آنها حمايت کنند. بازيکن وقتي در تيم ديگري مي‌درخشد ولي به استقلال مي‌آيد زمان مي‌خواهد اما متأسفانه با يک اشتباه فشاري به او وارد مي‌کند که هرگز نمي‌تواند از لحاظ رواني خودش را جمع‌وجور کند. استقلال و پرسپوليس تيم‌هاي بزرگي هستند و بازيکن در اين تيم‌ها خيلي زود رشد مي‌کند بنابراين براي رشد اين بازيکنان بايد از آنها حمايت شود نه اينکه روحيه آنها را تماشاگران تخريب کنند.
    وي افزود: اولين بازي را که پاتوسي براي استقلال انجام داد را خوب به ياد دارم من در کنار رفقايم نشسته بودم و تا اين بازيکن توپ را استپ کرد به آنها گفتم او بازيکن خوبي است اينگونه بازيکنان بدون حمايت تماشاگران هم گليم خودشان را از آب بيرون مي‌کشند اما بازيکن تيم‌هاي ديگر وقتي به استقلال مي‌آيد بايد حمايت شود.
    پيش‌کسوت تيم استقلال ضمن انتقاد از رفتاري که با شفر بعد از برکناري‌اش صورت گرفت، گفت: راه ندادن او به تمرين يک کار زننده بود که هرگز در باشگاه استقلال نديده بودم شفر نه ي کرده و نه جنايت، او کل دنيا را ديده و تجربه زيادي دارد و حتي در کشورهاي عربي که اين همه مربي عوض مي‌کنند چنين رفتاري با مربي انجام نمي‌دهند. کاري که با شفر شد پرستيژ باشگاه استقلال را پايين آورد و در کل اين 72 سال قدمت باشگاه من چنين رفتاري با مربيان استقلال نديده بودم. فتحي مدير بي‌تجربه‌اي نيست و وقتي اين اتفاقات را شنيدم خيلي تعجب کردم. کنار گذاشتن مربي اصول دارد و حتي اگر او ضعيف‌ترين نتايج را گرفته باشد که اتفاقاً نگرفته و استقلال را تيم سوم جدول تحويل داده نبايد چنين رفتاري با او صورت مي‌گرفت.
    بياني در خصوص انتخاب فرهاد مجيدي با عنوان سرمربي استقلال گفت: فرهاد يکي از بازيکنان بزرگ استقلال است و به نوعي بچه اين باشگاه محسوب مي‌شود. خود مجيدي مي‌داند هرچه بيشتر روي اين نيمکت بنشيند کارش زودتر پيش مي‌رود. مربي‌گيري مثل بازي کردن است بازيکن 18 ساله هيچ وقت نمي‌تواند تجربه يک بازيکن 25 ساله را داشته باشد خود من نظرم اين است که او فعلاً کنار يک سرمربي ديگر باشد و تجربه کسب کند. من به شما قول مي‌دهم اگر مجيدي نتيجه نگيرد همه مي‌گويند او تجربه نداشت. مجيدي بازيکن بزرگي بوده و کاريزماي مربيگري را دارد به شرط آنکه تجربه کسب کند.
    وي تصريح کرد: من مجيدي را دوست دارم و برادرانه به او توصيه مي‌کنم که يک سال ديگر هم کنار سرمربي خارجي باشد و بعد از آن به فکر سرمربيگري بيافتد. متأسفانه در فوتبال ايران خيلي زود همه را بالا مي‌برند و خيلي زود هم او را پايين مي‌آورند. مي‌دانيد در استقلال و پرسپوليس مردم قهرماني مي‌خواهند و همين شفر به خاطر اينکه تيمش قهرمان نشد کارش را از دست داد. مخصوصاً حالا که همه انتظار دارد استقلال پس از چند سال قهرمان شود. من به مجيدي توصيه مي‌کنم که به تجربه افرادي مثل قلعه‌نويي، پروين، منصوريان و حتي کي‌روش دقت کند اين حرف‌ها را دلسوزانه مي‌زنم و دوست دارم استقلال سرمايه‌اش را راحت از دست ندهد و همان آنهايي که مجيدي را الان تشويق مي‌کنند يک روز هم عليه او شعار خواهند داد همينطور که عليه پروين، قلعه‌نويي، منصوريان و مظلومي شعار دادند. يادتان نرفته که همين سه هفته پيش هواداران استقلال شفر را بالا مي‌انداختند و در عرض 20 روز او را به عنوان مربي ناکام برکنار کردن پس فرهاد مجيدي مي‌تواند از اين اتفاقات درس بگيرد.

مشخصات

تبلیغات

محل تبلیغات شما
محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما

آخرین وبلاگ ها

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

Magda مدرسه شطرنج پارس امیرمحمد لطفی پور فرش نگین مشهد Monica لوله بازکني و تخليه چاه در تهران وبلاگ شخصی مجیدایرانپور Alan دل متن